WOLONTARIAT

World Senior Badminton Championships Katowice 2019 będzie pierwszą tej rangi imprezą w Polsce! Powstanie przy wsparciu ponad 100 wolontariuszy. Jeśli chcesz poznać kulisy organizacji międzynarodowego, sportowego wydarzenia, zdobyć cenne doświadczenie, a także nawiązać nowe znajomości, nie wahaj się – zgłoś się na wolontariat!
<b>1. PRZECZYTAJ</b>
1. PRZECZYTAJ
Przeczytaj proszę regulamin, następnie opisy ekip i zdecyduj do której chcesz dołączyć.
<b>2. ZGŁOŚ SIĘ</b>
2. ZGŁOŚ SIĘ
Możesz zgłosić się do kilku ekip, jednak w takim wypadku na odpowiedź czy zostałaś/zostałeś wolontariuszem możesz czekać dłużej.
<b>3. KWALIFIKACJE I PRZYGOTOWANIA</b>
3. KWALIFIKACJE I PRZYGOTOWANIA
czerwiec – rozmowy rekrutacyjne lipiec – szkolenia stanowiskowe, szkolenie z topografii Spodka 1-12 sierpnia – działania wolontariackie
<b>4. MISTRZOSTWA</b>
4. MISTRZOSTWA
Znasz swoją ekipę, obowiązki dni i godziny swojej zmiany. Teraz będzie się działo.
<b>5. PO WYDARZENIU</b>
5. PO WYDARZENIU
Zapamiętaj rzeczy z Mistrzostw które były super, i takie, które widzisz, że fajnie by było lub należy poprawić. Po zakończeniu chcielibyśmy, żebyś zostawił nam swoją opinię, z naszej strony otrzymasz certyfikat. Jeśli masz pytania napisz na adres wolontariat@katowice2019.com

Przeczytaj:

Regulamin wolontariatu

Zasady wolontariatu /Regulamin/

Wolontariuszem WSC może być osoba, która ma ukończone 16 lat do dnia 1 sierpnia 2019. Jeśli masz mniej niż 16 lat nie możemy przyjąć Cię do wolontariatu. W tym roku zapraszamy Cię do współtworzenia wydarzenia jako kibic. Osoby, które nie ukończyły 18-tego roku życia, a których zgłoszenie zostanie rozpatrzone pozytywnie, będą mogły realizować wolontariat, jedynie po okazaniu pozwolenia od rodziców/opiekunów prawnych. Wzór zgody otrzymasz w mailu potwierdzającym rozpatrzenie zgłoszenia. Pozytywne rozpatrzenie zgłoszenia potwierdzamy mailem, w którym załączamy egzemplarz umowy wolontariackiej. Umowę w formie papierowej podpisujemy na festiwalu, jednak od momentu otrzymania maila jest ona wiążąca, także jeśli nie będziesz mógł być na mistrzostwach to poinformuj nas o tym fakcie! Umowa wolontariacka, określa szczegółowe warunki odbywanego wolontariatu, w tym szczegółowe terminy, przywileje, obowiazki stron. Treść umowy jest różna, w zależności do której ekipy zostałeś przyjęty.Wolontariusz zostanie skreślony z listy i nie otrzyma identyfikatora jeśli nie stawi się na obiekcie wydarzenia w wyznaczonym wcześniej terminie.

Wymiar czasu pracy wolontariusza podczas festiwalu wynosi od 4 do 6 godzin na dobę. Podczas dni przygotowań 1-4 sierpnia 2019 oraz demontażu 11 do 12 sierpnia 2019 wymiar pracy może być inny. Organizator może dowolnie (racjonalnie) dysponować czasem pracy wolontariusza. W tym czasie wolontariusz pracuje ze swoja ekipą nad przygotowaniem Mistrzostw, bierze udział w szkoleniach, spotkaniach informacyjnych oraz integracyjnych. Poza czasem pracy, wolontariusz może nieodpłatnie uczestniczyć we wszystkich punktach programowych oferowanych na WSC.

Dla wolontariuszy organizatorzy gwarantują:

 • pisemne porozumienie wolontariackie
 • ubezpieczenie NNW
 • przygotowanie stanowiskowe oraz poznanie topografii Spodka przed wydarzeniem
 • koszulkę i inne gadżety związane z wydarzeniem
 • poczęstunek podczas działań
 • zaświadczenie o współpracy w formie certyfikatu
 • przyjazną atmosferę pracy, niezapomniane emocje, możliwość poznania wielu ciekawych osób,
 • możliwość zdobywania doświadczeń w organizacji imprez sportowych poprzez udział w mistrzostwach o randze międzynarodowej

Organizatorzy oczekują:

 • Wolontariusza obowiązują ogólne zasady panujące na terenie Mistrzostw (regulamin). W przypadku naruszenia zasad zastosowanie mają te same zapisy, które dotyczą uczestników Mistrzostw.
 • Wolontariusz zachowuje się przyjaźnie, etycznie i w żaden sposób nie może dać powodu do jakiejkolwiek negatywnej oceny jego osoby.
 • Wolontariusz lub opiekun osoby niepełnoletniej, całkowicie odpowiada za swe czyny.

Opis ekip

W dniach od 4 do 11 sierpnia 2019 roku katowicki Spodek stanie się areną badmintonowych zmagań dla blisko 1500 najlepszych zawodników z całego świata. World Senior Badminton Championships będzie pierwszą tej rangi imprezą w Polsce!

Jeśli chcesz poznać kulisy organizacji międzynarodowego, sportowego wydarzenia, zdobyć cenne doświadczenie, a także nawiązać nowe znajomości, nie wahaj się – zgłoś się na wolontariat! Sam/a zdecydujesz w jaki sposób chcesz wspierać organizację zawodów wybierając preferowane stanowiska z listy znajdującej się poniżej. Choć mistrzostwa odbędą się w dniach 4-11 sierpnia 2019 roku, to niektóre zadania wolontariusze będą wykonywać już od 1.08.

Zadania wolontariuszy:

Wolontariusze informacyjni – osoby, które będą w bezpośrednim kontakcie
z zawodnikami na lotniskach (Pyrzowice i Kraków) i w hotelach (centrum Katowic). Komunikatywni i otwarci na ludzi. Ważne jest, aby ci wolontariusze (zwłaszcza w hotelach) posługiwali się językiem angielskim na poziomie min. średnim, ponieważ do ich zadań będzie należało przekazanie niezbędnych informacji czy pakietów materiałów zawodnikom. Preferowane osoby pełnoletnie. Będą pracować w dniach: 1 – 4 sierpnia oraz 9-12 sierpnia

Wolontariusze akredytacyjni – to osoby, które będą działać w biurze akredytacji
w Spodku. Ich zadania to m.in. wydawanie akredytacji odpowiednim osobom. Mile widziane osoby z średnim poziomem j. angielskiego. Działania realizowane są na tym stanowisku 3 i 4 sierpnia.

Wolontariusze do rezerwacji treningów – to osoby odpowiedzialne za bieżące opracowywanie harmonogramu korzystania z poszczególnych boisk w celu przeprowadzenia treningu przez uczestników mistrzostw. Na tym stanowisku wolontariusze potrzebni są przez cały czas trwania zawodów (3-11 sierpnia). Mile widziany j. angielski komunikatywny.

Wolontariusze do obsługi płyty– osoby, które znajdą się najbliżej sportowych wydarzeń. Ich zadaniem będzie wsparcie techniczne podczas rozgrywek badmintona. Mile widziany j. angielski komunikatywny. Do wykonania tego zadania, wolontariusze będą potrzebni w dniach: 3-11 sierpnia br.

Wolontariusze na stanowisku informacyjnym – będzie to główne stoisko mistrzostw znajdujące się w antresoli Spodka. Wolontariusze będą tutaj mieli kontakt z wieloma uczestnikami wydarzenia, będą musieli udzielać informacji, kierować w odpowiednie miejsca czy odpowiadać na pytania. Ważne jest aby osoby te dobrze, swobodnie posługiwały się językiem angielskim. Stanowisko odpowiedzialne, ale za to z pewnością dużo się będzie na nim działo J

Wolontariusze komunikacyjni – odpowiedzialni będą za kierowanie uczestników
w odpowiednie miejsce na początku trwania wydarzenia (3-5.08) w związku z trwającymi imprezami konkurencyjnymi w bliskim otoczeniu Spodka.

Wolontariusze do biura prasowego – to osoby odpowiedzialne za właściwą obsługę medialną. Będą pomagać np. w przygotowaniu konferencji prasowych, dostarczaniu oficjalnych statystyk oraz zapewniają niezbędną pomoc dziennikarzom z całego świata. Mile widziane osoby, z doświadczeniem w tym obszarze lub z wykształceniem dziennikarskim (bądź pokrewnym) posługujące się w stopniu średnim językiem angielskim.

Wolontariusze odpowiedzialni za ticketing –celem ich działań będzie sprawne wejście kibiców na trybuny a także kontrola ilości uczestników wydarzenia. Ich zadaniem będzie m.in. pomoc w skanowaniu biletów, udzielanie informacji, kierowanie do odpowiednich miejsc. Na tym stanowisku wolontariusze będą działać w dniach 4-11 sierpnia.

 

Dla wolontariuszy organizatorzy gwarantują:

– pisemne porozumienie wolontariackie

– ubezpieczenie NNW

– przygotowanie stanowiskowe oraz poznanie topografii Spodka przed wydarzeniem

– koszulkę i inne gadżety związane z wydarzeniem

– poczęstunek podczas działań

– zaświadczenie o współpracy w formie certyfikatu

– przyjazną atmosferę pracy, niezapomniane emocje, możliwość poznania wielu ciekawych osób,

– możliwość zdobywania doświadczeń w organizacji imprez sportowych poprzez udział w mistrzostwach o randze międzynarodowej

Na zgłoszenia czekamy do 19 maja 2019 roku.

Start typing and press Enter to search

YONEX BWF WORLD SENIOR BADMINTON CHAMPIONSHIPS KATOWICE 2020