AŻ SZEŚCIU POLAKÓW W PÓŁFINAŁACH! NIEDZIELA BĘDZIE DLA NAS?

 In News

Piątek był udanym dniem dla polskich zawodników. Do sobotnich półfinałów awansowało sześciu rodaków i w sobotę będziemy mogli ich obserwować łącznie w siedmiu meczach. Najbardziej zapracowany na korcie będzie Paweł Gasz. 76-latek zagra aż trzy spotkania.

Jako pierwsi z gospodarzy podczas szóstego dnia mistrzostw pojawili się na kortach Jerzy Dołhan i Jacek Hankiewicz. Od razu dali sporo radości sobie i kibicom. Polski duet pokonał indyjską parę Venkataraju Akula/Lingeswara Rao [5/8] 2:0 (21:18, 21:16) i o niedzielny finał w kategorii debla 50+ zagra z Duńczykami Peterem Busch Jensenem i Bo Sorensenem.

Hankiewicz dostał się również do fazy medalowej w kategorii singlistów 50+. W ćwierćfinale pokonał Szweda Stefana Grahna 2:0 (21:16, 21:7) i w półfinale zagra z jego rodakiem, rozstawionym z numerem 3/4 Joakimem Nordgrenem.

Przed południem swój pierwszy piątkowy mecz rozegrał także Paweł Gasz. W 17 minut pokonał Tarta Kornchankula z Tajlandii 2:0 (21:8, 21:3) i zagra w półfinale kategorii 75+ z Matthiasem Kieferem z Niemiec.

Polak już pokonał Kiefera na tych mistrzostwach. Doszło do tego w drugim, sobotnim meczu Gasza w duecie z Leopoldem Tukendorfem. Polacy wygrali z parą Kiefer/Wolfram Schatz w trzech setach (21:15, 14:21, 21:11). To był jego ósmy mecz na mistrzostwach i kolejny wygrany. Teraz w 1/2 finału ich przeciwnikami będą również Niemcy – Heiner Hanrath i Michael Oversberg.

Oprócz gry singlowej i deblowej, Gasz wcześniej zapewnił sobie półfinał w mikście. Razem ze swoją partnerką Beryl Goodall z Anglii zmierzą się z parą Wolfram Schatz/Renate Knotzch.

W kategorii singlistów powyżej 45 roku życia, swój sukces osiągnął Dariusz Zięba. Polak pokonał pokonał rozstawionego Stefana Edvardssona ze Szwecji 2:0 (21:13, 21:16). Teraz w meczu o finał zmierzy się z Portugalczykiem Fernando Silvą, turniejową dwójką.

Ostatnią zawodniczką gospodarzy, którą zobaczymy w sobotę na korcie, jest Dorota Grzejdak. Zdobywczyni srebrnego medalu MŚ przed dwoma laty w kategorii singlistek 45+ pokonała Poonam Tatwawadi z Indii 2:0 (21:10, 21:9). Polka cieszy się, że już zagwarantowała sobie medal katowickich mistrzostw. – Co mistrzostwa świata zdobywałam medal. To miłe, że zrobiłam to również przed własną publicznością – powiedziała po spotkaniu. O finał kat. 50+ zagra z Kumiko Kushiyamą z Japonii. – Będzie dobrze! – stwierdziła krótko.

Godziny spotkań półfinałowych zostaną podane w piątek wieczorem. Warto śledzić stronę z drabiną turniejową: http://www.tournamentsoftware.com/sport/matches.aspx?id=14365F9A-47BD-4106-912D-0D0BE6E6370A&fbclid=IwAR2emsHQwUBxc_eKM7ziTWyRryy3MOJnBFpaESAxahiw2kmfuZLOjejuoAc.

Wstęp na wszystkie gry jest wolny. Zapraszamy do Spodka w sobotę od godz. 8 rano.

Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

YONEX BWF WORLD SENIOR BADMINTON CHAMPIONSHIPS KATOWICE 2020