NIE MOGŁO NAS TU ZABRAKNĄĆ

 In News

– Wspieramy największe imprezy na świecie. Nie mogło nas zabraknąć w Katowicach – mówi Grzegorz Melion z YONEX Polska. To sponsor tytularny turnieju.

Dlaczego Katowice?

Jako YONEX wspieramy największe imprezy na świecie, olimpiady, mistrzostwa świata, turnieje z cyklu Super Series, a katowicki turniej jest największy na świecie, dlatego nie mogło nas tu zabraknąć.

Dotąd braliśmy udział w wielu największych wydarzeniach badmintonowych w Polsce, ale YONEX BWF WORLD SENIOR BADMINTON CHAMPIONSHIPS KATOWICE 2019 nie da się porównać z żadną inną. Jest gigantyczna i świetnie zorganizowana, nawet największe polskie imprezy dla zawodowców są mniejsze.

Czy badminton w Polsce ma przyszłość? Czy jest opłacalny z biznesowego punktu widzenia?

Wciąż jesteśmy jednak sportem niszowym. Mimo że jako YONEX jesteśmy liderem rynku, to ten rynek jest całkiem mały, raptem ok. 2500 licencji zawodniczych. Znowu bez porównania do innych krajów Europy, takich jak Niemcy, Anglia, Holandia czy skandynawskich. Natomiast świetnie rozwija się ten sport w aspekcie amatorskim, to cieszy.

W katowickim Spodku macie swoją strefę. Co możemy w niej znaleźć?

Mamy tu swoich serwismenów, w tym Tima Willisa, fachowca światowego formatu – to jeden z założycieli YONEX Stringing Team ponad 20 lat temu. Był na 5 igrzyskach olimpijskich, na mistrzostwach świata, obsługuje największe imprezy. Prosto z Katowic pojedzie do Bazylei na Mistrzostwa Świata Elity. Można powiedzieć, że to pierwsza gwiazda naciągania na świecie.

Mamy tu także outlet oraz sprzedaż regularnych kolekcji.

Podobają się panu Katowice?

To bardzo ładne, przyjazne miasto, niestety nie miałem dotąd czasu skorzystać z jego atrakcji – pracuję tu od rana do wieczora. Mam nadzieję, że w ostatnich dniach turnieju znajdę na to czas.

Dziękuję za rozmowę

Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

YONEX BWF WORLD SENIOR BADMINTON CHAMPIONSHIPS KATOWICE 2020