POLACY WYELIMINOWALI OBROŃCÓW TYTUŁU!

 In News

– Było ciężko, ale się udało. Podeszliśmy do tego meczu z wiarą, że możemy wygrać – powiedział Jerzy Dołhan w środę po wygraniu w drugiej rundzie gry podwójnej w kategorii 50+. W parze z Jackiem Hankiewiczem pokonali obrońców tytułu sprzed dwóch lat, rozstawionych z numerem pierwszym Bobby’ego Ertanto i Wei Ping Tinga 2:1 (21:18 17:21, 21:14). To wielka niespodzianka!

Indonezyjsko-malezyjska para chciała powtórzyć swoje osiągnięcie z poprzednich mistrzostw, rozgrywanych w Kochi w 2017 roku. Plany pokrzyżowali im jednak ambitni Polacy. – Po losowaniu wiedzieliśmy, że czeka nas trudny mecz. Od początku walczyliśmy o każdy punkt. W drugiej części trzeciego seta zrobiliśmy przewagę i zaczęło się trochę łatwiej grać. Zauważyliśmy, że przeciwnicy trochę osłabli, grali wolniej. My poszliśmy za ciosem i udało się – mówi zadowolony Dołhan.

Teraz polski duet czeka pojedynek ze szwajcarsko-holenderską parą Hubert Mueller-Mike van Daal. Ci, po pokonaniu Francuzów Daniela Dahlena i Frederica Picharda 2:0, do trzeciej rundy awansowali po oddaniu meczu walkowerem przez parę ze Sri Lanki Aruna Dodampe Gamage-Anura Jayantha. – Szczerze mówiąc, nie znam tej pary. Będziemy dopiero zbierać informacje na ich temat. Ale na pewno podejdziemy do tego pojedynku bardzo skoncentrowani, z myślą o zwycięstwie. Tak, jak do środowego meczu – zapewnia.

Jerzy Dołhan

Kibice mogli być zaniepokojeni stanem zdrowia Jacka Hankiewicza. Partner Jerzego Dołhana narzekał na ból mięśnia przywodziciela po wczorajszym, wygranym meczu singlowym. Z jego dyspozycją było jednak bardzo dobrze. – Jacek nie narzekał dziś na żaden ból. Po tym meczu ma w środę wolne, więc wypocznie. Jestem dobrej myśli – kończy reprezentant Polski.

W ten sam dzień Jerzy Dołhan zagrał jeszcze jeden mecz. Po południu, razem z Moniką Bieńkowską, pokonał indyjską parę Samir Abbasi-Swati Tarun Chauhan 2:0 (21:17, 21:18).

Początek meczu trzeciej rundy turnieju debla mężczyzn w kategorii 50+ Dołhan-Hankiewicz kontra Mueller-van Daal w czwartek o godzinie 11:30. Zwycięska para awansuje do ćwierćfinału mistrzostw.

Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

YONEX BWF WORLD SENIOR BADMINTON CHAMPIONSHIPS KATOWICE 2020