ODSZEDŁ OD NAS SUDHAKAR REDDY GUJJULA

 In News

Z największym smutkiem informujemy, że zmarł reprezentant Indii Sudhakar Reddy Gujjula, uczestnik YONEX BWF WORLD SENIOR BADMINTON CHAMPIONSHIPS KATOWICE 2019.

W poniedziałek, 5 sierpnia o godzinie 8:00 hinduska para Kusuma Vijayanand-Sudhakar Reddy Gujjula zagrała mecz turnieju par mieszanych kategorii 55+ przeciwko parze Gwi Suk Yu-Sung Gil Hong z Korei Południowej. Po meczu reprezentant Indii udał się do hotelu, gdzie około 9:30 dostał zawału serca.

Wszyscy jesteśmy zdruzgotani tym, co się wydarzyło. Trudno znaleźć słowa, by opisać żal, jaki czujemy. Łączymy się w bólu i smutku z rodziną, bliskimi zawodnika oraz wszystkimi członkami badmintonowego środowiska. Sudhakar Reddy Gujjula na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako prawdziwy pasjonat badmintona – powiedział Wojciech Palikij, dyrektor YONEX BWF WORLD SENIOR BADMINTON CHAMPIONSHIPS KATOWICE 2019.

Sudhakar Reddy Gujjula był również znanym trenerem badmintona w stanie Andhra Pradesh. Jego wychowankiem był m.in. Srikanth Kidambi, jeden z najlepszych badmintonistów na świecie. Współpracował w programie Shuttle Time BWF w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także udostępniał swoją wiedzę specjalistyczną różnym akademiom i programom w regionie.

Ostatnio wygrał srebrny medal na Badminton Masters National i brąz w grze mieszanej w kategorii 55+.

Wszyscy zawodnicy zostali poinformowani o tragedii przed rozpoczęciem trzeciego dnia mistrzostw. W celu uczczenia pamięci Sudhakara przed wtorkowymi grami poproszono o minutę ciszy.

Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

YONEX BWF WORLD SENIOR BADMINTON CHAMPIONSHIPS KATOWICE 2020