SZKOŁY Z KATOWIC GRAJĄ W BADMINTONA!

 In News

Ponad 2700 dzieci z katowickich szkół podstawowych wzięło udział w pokazowych lekcjach badmintona #BadmintonoweKatowiceJunior. To jeden z elementów promocji tegorocznych Mistrzostw Świata Seniorów w Badmintonie, które odbędą się w Spodku.

Od listopada w katowickich szkołach trwają pokazowe lekcje badmintona. – Badminton to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie, a mimo to rzadko bywa w podstawowym programie zajęć wychowania fizycznego w polskich szkołach – tłumaczy Wojciech Palikij, dyrektor katowickiego turnieju. – Dlatego zdecydowaliśmy się wyjść z rakietami i lotkami do najmłodszych. Chcemy pokazać, że to równie ciekawy sport, jak np. piłka nożna czy siatkówka.

Przy okazji animatorzy, wśród których znaleźli się m.in. badmintonowi gracze ze śląskich klubów oraz reprezentanci Polski, rozgrywają mecze pokazowe i informują o nadchodzących mistrzostwach świata. Do tej pory w zajęciach wzięło udział ponad 2700 dzieci z 18 szkół podstawowych w Katowicach. Zdecydowana większość z nich wróciła do domów z gadżetami z logo Mistrzostw Świata i Katowic – Miasto Gospodarz BWF WORLD SENIOR CHAMPIONSHIPS KATOWICE 2019.

Demo Day w SP nr 10 w Katowicach! #BadmintonoweKatowiceJunior

Z BADMINTONOWĄ MISJĄ W SP NR 10 W KATOWICACH! #BADMINTONOWEKATOWICEJUNIOR Czy uczniom Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Katowicach spodobało się spotkanie z badmintonem? Zobaczcie sami! [With badminton mission in next school in Katowice! Do young people like our sport?]#czaslotki #katowice2019 #silesiabadminton #katolotka #katopiłka

Opublikowany przez Silesia Badminton Środa, 3 kwietnia 2019

– Dzieciaki entuzjastycznie podchodzą do zajęć z rakietą i lotką, większość z nich ma już jakieś doświadczenia w tej grze, ktoś grał z dziadkiem, kto inny z mamą. Właśnie taki jest wymiar badmintona – międzypokoleniowy! Takie też będą katowickie mistrzostwa – tłumaczy Bartosz Kilijański z komitetu organizacyjnego.

Bo senior w badmintonie zaczyna się tam, gdzie kończy się w piłce nożnej i wielu innych sportach. W mistrzostwach świata seniorów wezmą udział zawodnicy w wieku 35+, a najstarsza kategoria turniejowa to… 75+! I tu mamy swojego faworyta z Katowic. Jest nim 76-letni Paweł Gasz, brązowy medalista mistrzostw sprzed dwóch lat w Koczin w Indiach.

– Z Gaszem gra mój brat, który zaraził mnie pasją do badmintona – mówi komik Mariusz Kałamaga, jeden z ambasadorów turnieju, który pojawił się osobiście na zajęciach w SP nr 21. – Sam odbijam z córką. Nasz rekord to ponad 100 uderzeń!

Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie, Katowice 2019 odbędą się w dniach 4-11 sierpnia w Spodku. Na turniej przyjedzie do Katowic 1500 zawodników z całego świata, a na kolejne 1500 organizatorzy liczą w trakcie towarzyszącego turniejowi festiwalu. W tym drugim będzie mógł wziąć udział każdy chętny.

Badminton lepszy od gier komputerowych!

OFICJALNIE: BADMINTON LEPSZY OD GIER KOMPUTEROWYCH!Tak mówi… młodzież. Może i opinia jest nieobiektywna, bo padła z ust uczestnika Grand Prix w Bieruniu, a jednak w pełni się zgadzamy i staramy się umacniać taką opinię.Przypomnijmy, że w ramach spotkań z badmintonem w 18 katowickich szkołach pokazaliśmy go ponad 2700 uczniom! #czaslotki #katolotka #katowice2019 #silesiabadminton

Opublikowany przez Silesia Badminton Środa, 10 kwietnia 2019

(dł)

Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

YONEX BWF WORLD SENIOR BADMINTON CHAMPIONSHIPS KATOWICE 2019